חיי קהילה תומכים ורגועים באווירה כפרית ונעימה

אם אתם מרגישים שאין לכם יותר מדי משמעות בחיי היומיום הלחוצים, במרדף אינסופי אחרי הכסף, והדאגה הקיומית - המקום הזה עשוי להיות בשבילכם. חווה אורגנית שמאפשרת חיי קהילה תומכת, ללא דאגה לפרנסה ולקורת גג. עובדים לפי יכולתכם, לא מרגישים לבד, נהנים מתמיכה של אנשים כמוכם. אנו שואפים ליצור קהילה ללא ביקורתיות וללא שיפוטיות שמסוגלת לקבל כל בנאדם באשר הוא

המקום יהיה מיועד לאנשים שחוו פגיעה נפשית או כל אחד הרוצה לחיות חיים אלטרנטיביים - חיים טבעיים, אקולוגיים ופשוטים - כמו פעם

אנחנו בשלב ההקמה והדברים זזים לאט כי מתנתקים באיטיות מהחיים שבמרכז. השאיפה עד יולי 2019 להיפטר מכל העבודות ולעלות רשמית לשטח. בינתיים ההתקדמות בהקמה תהיה בצורה של גיחות

השאיפה תהיה לקהילה של 5-8 איש, לחיים עפ"י עקרונות הקיימות - תרבות הפרמקלצ'ר - חיים עצמאיים ללא תלות בגורמים חיצוניים, ללא כסף, ללא משכורות, ללא מעמדות, ללא חוקים רבים ונוקשים תוצרת בני אדם. כן עם ערבות הדדית, כן עם אוכל בריא, כן עם חשיפה לטבע ולחיות, כן עם עבודת צוות או עבודות יחיד. חיים במקום שרואים באופק טבע - במושב ליד קריית גת

החיים בעיר גוררים לעיתים קרובות תופעות שגובות מחיר נפשי גבוה. מסיבה זו ישנו שוק שלם של מטפלים ושיטות טיפול - הכל כדי לטפל בתופעות הלוואי של החברה המודרנית. במקום נסיונות נשנים לתקן משהו פגום לפעמים עדיף להחליף במשהו אחר, שפעם עבד והוכיח את עצמו כטוב. תופעות הלוואי והפגימות בחיים המודרניים מתבטאים בהרבה תחומים - ניכור, תחרותיות אכזרית, חוסר בקרה, חוסר צדק, בריונות, עיוורון לזולת, התנשאות, תרבות צריכה, פיתויים רבים שלפעמים קשה לעמוד בהם ועוד קשיים רבים

מטלות שוטפות

  • זריעה ושתילה
  • ריסוק ענפים
  • דישון
  • הכנת אוכל
  • צביעה
  • סדר ונקיון
  • פינוי ומילוי מים
  • גידור ובניית כלים שימושיים

שאלות ותשובות

עבודת חקלאות רק לאוכל אורגני – במקום שימוש בריסוס כימי וגידולים במאסות גדולות – גידול יותר מצומצם והדברה ביולוגית או אורגנית.

זה מקום שהתנדבתי בו בעבר, זה בחלקת אדמה במושב – לא גדול מדי ולא קטן מדי. חווה שמגדלים בה פירות וירקות ויש משתלה של עצים נדירים ותבלינים.

ההתחשבות מתבטאת ביכולת של כל אחד לקבוע עבור עצמו מתי לעבוד וכמה, עפ”י עקרונות העבודה.

מפגש מסכם של כחצי שעה לשיתוף ותמיכה יהיה בכל ערב, וקבוצה מורחבת של כשעתיים יהיה פעם בשבוע.

יש מגורים בקראוון, בדום (סוג של אוהל) ובמבנה ששימש כספרייה. השאיפה שלכל אחד יהיה חדר משלו. אין בעיה להגיע גם כזוג.

מתעוררים בבוקר, עובדים במשתלה או על אחת הארוגות בחוץ, זורעים, שותלים, מדשנים, מעשבים, מטפלים בבעלי חיים, מכינים אוכל, כביסה, נקיונות.

5 שעות ביום.

כמה אנשים יהיו?

פיסול (להשראה: 5 min craft), ציור, הכנת אוכל טעים לפי מתכונים (להשראה: נטלי אביב), צילום, מדיטציה בשקיעה, לשחק עם החיות (יש כלבים וחתולים), לנסוע באופניים לטייל או להתבודד, כל דבר שאפשר לעשות במושב בלי שיסכן או יפריע למישהו.

כן. אין בעיה עם זה שהמושב דתי. אנחנו בתוך נחלה. פשוט לא הולכים לעשות מסיבה או לשים מוזיקה חזקה באמצע הרחוב. אין בעיה לנסוע במושב בשבת.

מקבלים את מי שיכול לתרום ולהיתרם מהקהילה. מי שעושה בעיות ולא תורם את חלקו לקבוצה יאלץ לעזוב.

מיקום החווה

מושב נועם, דרומית לקריית גת. גיאוגרפית יוצא נקודת אמצע בין ת"א לבין באר שבע

המשך קריאה

החיים בעיר גוררים לעיתים קרובות תופעות שגובות מחיר נפשי גבוה. מסיבה זו ישנו שוק שלם של מטפלים ושיטות טיפול – הכל כדי לטפל בתופעות הלוואי של החברה המודרנית. במקום נסיונות נשנים לתקן משהו פגום לפעמים עדיף להחליף במשהו אחר, שפעם עבד והוכיח את עצמו כטוב. תופעות הלוואי והפגימות בחיים המודרניים מתבטאים בהרבה תחומים: ניכור, תחרותיות, חוסר בקרה וחוסר צדק, בריונות, עיוורון לצרכי ורגישויות האחר, התנשאות, פיתויים רבים, תרבות צריכה.

הרבה פעמים בחיים המודרניים, בגלל שחלוקת הכסף (המשאבים האנושיים) אינה שיוויונית והניכור גדול – סבל וקשיים של אנשים “עוברים ידיים” – זתומרת בנאדם שסובל, ואינו מקבל תמיכה או אהדה מהחברה המנוכרת, מעביר את הסבל לאחרים בסביבתו והמעגל אינו נסגר בחברה כולה אלא במעגל המעמדות. בקהילה מצומצמת שחיה ביחד ישנה ערבות הדדית והמעגל נסגר בתוכה. כך גם פועלים עקרונות האקולוגיה. כשאין סגירת מעגל והסימביוזה בין הגורמים מופר – יש תופעות קשות של מלחמת הישרדות והכחדה.

איך אפשר לצאת מהחיים המודרנים שכ”כ הרבה אנשים בעבר ובהווה נוהרים אליו? קודם כל להיווכח בתחושה הפנימית שמשהו ביסוד של חיים אלו פגום ובלתי ניתן לתיקון. להיווכח בשאלה האם שווה המאמץ לתיקון פנימי והתאמה אישית למשהו פגום. לעיתים אנו מתרגלים לאזור המחייה שלנו, לכל מה שאנו מכירים מסביבנו, וגם כשהתנאים מחריפים ואנו סובלים – לא נעשה את הצעד לצאת החוצה, כמו חיה שהתרגלה להיות כבולה, ובעצם אנו הופכים להיות בכלא שאנחנו עצמינו הסוהרים בו. כפי שנכתב בספרו של יורם יובל ‘סערת נפש’: “החופש עלול להיות מפחיד. אולי בגלל זה נוח לנו לא להרהר בבחירות שלנו במשך שנים ולחיות את חיינו כמו אסירי עולם בכלא שאנחנו עצמינו הסוהרים”.

החברה המודרנית עסוקה ביצירת בעיות ופתרונן. כולם מסתכלים על העלייה בתוחלת החיים בתור הדגל שמסמן את ההצלחה של המודרניזציה. מה שהם שוכחים זה להכניס למשוואה את הקורבנות שנפלו בדרך לתוחלת החיים הגבוהה. אם נעשה ממוצע תוחלת חיים יחד עם האושר של אוכלוסייה מודרנית ליד אוכלוסייה פשוטה ואקולוגית יכול להיות שנגלה שאלה חיים טוב יותר.

טופס השארת פרטים

השאר פה את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

Close Menu